Житомирську "Орею" у Бердичеві зустрічали стоячи | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Житомирську
Житомирська академічна хорова капела
Вацек Олександр
Житомирську "Орею" у Бердичеві зустрічали стоячи
23 жовтня 2013, середа
Поширити у Facebook
Джерело: berdichivnews.com.ua

Минулого тижня Бердичів гостинно приймав всесвітньо відому Академічну хорову капелу “Орея” Житомирської обласної філармонії під керівництвом Заслуженого діяча мистецтв України Олександра Вацека.

Концерт “Ореї” відбувся у міському Палаці культури ім.О.Шабельника. Знаючи із реклами про концерт улюбленої хорової капели, шанувальники її високого хорового мистецтва з нетерпінням чекали на зустріч. Жовтневий вечір був напрочуд гарний, теплий: бульвар у золоті листя, по-осінньому заквітчані клумби.

Зала на майже тисячу місць була переповнена. Глядачі-слухачі, як і потребує етикет театру, вели себе культурно, обмінювались думками перед концертом, схвильовані перед зустріччю з прекрасним. У залі — музична еліта міста, студентство, школярі, шанувальники хорового співу.
Зустріч із прекрасним — завжди очищення і зцілення душі. Олександр Вацек, художній керівник “Ореї”, постав перед нами на сцені зі своєю уславленою, чудовою капелою, як завжди, урочисто, усміхненим і щирим.

Концертна програма хорового колективу - повністю оновлена, збагачена новою палітрою співу, новими творами. Інакше, як божественним, досконалим, чарівним спів капели і не назвеш. Володарі семи Гран-Прі міжнародного значення, зараховані в одинадцятку найкращих хорів планети своїм виконанням вкотре доводили, що вони гідні високих міжнародних звань і регалій, гідні народної любові.

Божественні звуки, які лилися навколо, сприймалися нашими душами як Божа благодать. Титанічна праця, великий талант Олександра Вацека і його хористів заслуговують на повагу і низький уклін.

У концерті прозвучали високі духовні твори М.Березовського “Не отвергай меня от времени”, О.Ординського “Дева Мария” в обробці Олександра Вацека. Під час виконання творів у душах слухачів вирує гама високих почуттів, що підіймає Людину до Небес Господніх.

“Думи мої” Т.Г.Шевченка в обробці С.Козака артисти виконали неперевершено, незабутньо — ніби сама душа Шевченкова спустилась з Небес, розкрилась перед нами невмирущою, вічною правдою і красою.

Чудово звучали пісні у обробці Миколи Леонтовича, Степана Любкевича. Були виконані твори Баха, Раттнера та інші, усього — шістнадцять неповторних композицій найвищого гатунку. Співали артисти у 16-ти та 18-ти голосових партіях. Чудове сопрано солістки Яніни Яремчук захоплювало слухачів. Виконання кожного твору відбувалось як чудова вистава режисера Олександра Вацека, а без цього спів капели не був би таким яскравим, особливо витонченим.

Глядачі дякували хористам у свій спосіб — щирими оплесками, вигуками “браво”, квітами.

Півтори години концерту пролетіли, як одна неповторна мить, усім бажалось слухати якомога довше досконалий спів, музику душі капели. На “біс” було виконано два гарних твори, один із яких Олександр Вацек жартома назвав “народною бердичівською піснею” (за особливу любов до неї бердичівлян) - “Політ джмеля”.


Автор:  Ольга Протасевич
Колектив: Житомирська академічна хорова капела "Орея"
Диригент: Олександр Вацек
Джерело: berdichivnews.com.ua



Інші:

Насолода тонким моцартівським гумором
Львівська прем’єра «María de Buenos Aires»
«Молоді голоси»
«Concert of memory…»
Урочистим і натхненним відкриттям фестивалю «Прикарпатська весна 2026» стала прем’єра балетної вистави «Дівчинка з голубими очима»
Браво, NSO of Ukraine!
Вечір вокальних дуетів
Коляда для фронту: як пісня стала підтримкою для воїнів
Потужній дебют маестро Станіслава Керечанина в Ужгороді
Концерт пам’яті Сергія Мачогана
«Про любов мовами світу»
Враження від містичного мюзиклу «Дракула Влад»
Від Кобзаря – до козацької слави!
Візит до Львівської національної опери: культура та відвага у воєнний час
«Україна. Любов»
Опера-містерія “Сліпий”
Заньківчанська «Балада про украдене щастя»
Президент і перша леді взяли участь у врученні 65-ї Національної премії України імені Тараса Шевченка
«Тобі, коханій…»
«ТГШ. Подорож у часі»
“Коли розквітає Весна”
Емоційний вечір під гітару
Вечір вальсу
«Музика весняного настрою»
KINOVE запрошує покази шведського кіно HUMAN.EXE
Враження про концерт Two Pianos — One Story
У місті Фрібург (Швейцарія) відбувся благодійний «Концерт заради миру»
Легендарна «Травіата»
Фестиваль «Khmelnytskyi Classic Fest-2026» триває
Угоду з дьяволом скріплюють кров’ю
Непохитні харків’яни!
Романтична музика лунала в Івано-Франківській обласні філармонії ім. Іри Маланюк
Карнавал емоцій
Моцарт крізь століття
«Борітеся — поборете!»
Враження про моновиставу «ІРА»
“Духова музика — музика єднання”.
Фільм «СЛІДИ» здобув Panorama Audience Award на Берлінале — головну глядацьку нагороду секції Panorama для документального кіно
У Loft Stage «Харків Опера» відбувся концерт-реквієм «Соколята»
«Пісні. Арії. Поцілунки. Кохання»
      © 2008-2026 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
110131_048.jpg