Артисти Дніпропетровщини пікетували облраду | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Артисти Дніпропетровщини пікетували облраду
Артисти Дніпропетровщини пікетували облраду
17 квітня 2017, понеділок
Поширити у Facebook

Артисти Дніпропетровщини пікетували облраду Артисти Дніпропетровщини пікетували облраду Артисти Дніпропетровщини пікетували облраду Артисти Дніпропетровщини пікетували облраду


Під вікнами Дніпропетровської обласної ради симфонічний оркестр філармонії зіграв уривок з опери "Аїда". Станцювали артисти театру опери і балету, заспівав хор. Під раду принесли траурний вінок — вже традиційний символ "похорон української культури".

З січня цього року артистам театрів Дніпропертовщини зменшили зарплатню на 30-50%. Технічному персоналу — підвищили. У зв'язку зі збільшенням мінімальної зарплатні до 3 тис 200 грн. Це працівники, які займаються виробленням костюмів і декорацій. А також сантехніки, електрики та прибиральниці. На цей рік фінансування театрів з обласного бюджету збільшили лише на 10%.

"З січня зарплати знизилася на 30 відсотків. З квітня — ще на 10. Працюю третій сезон. На зустрічі колективу з адміністрацією обласної ради пояснили, що скорочення відбулося через те, що директори усіх театрів Дніпропетровщини вчасно не подали документи про необхідний розмір дотацій з бюджету регіону. Керівництво нашого театру говорить, що зробили це вчасно. Колеги з інших регіонів кажуть, що з січня зарплати підвищились. Ми ж зараз отримуємо платню на рівні з прибиральницями", - каже музикант симфонічного оркестру Максим Таран. Працює у Дніпропетровській філармонії третій сезон. Грає на кларнеті.

Перед акцією дніпрян проти закону про контрактну форму роботи для працівників культури у Києві з вінком та похоронним маршем протестували артисти столичної Національної опери. Після набуття чинності закону звільнили 16 працівників. Відмовилися підписати запропоновані керівництвом театру трудові угоди на 16 місяців. За законом термін контрактів може становити від одного до трьох років. Його, як і умови договору, тепер може визначати адміністрація кожної окремої установи.

"Усі працівники перейшли на контрактну форму роботи. Термін трудової угоди, яку нам запропонувало керівництво — один рік. Вибору не було. Літом минулого року сказали так: підписуйте, або звільнимо. За допомогою закону про контрактну форму роботи, в установах культури затвердили владу керівників. До цього звільнити могли лише у разі через низьку кваліфікацію музиканта. Якщо запропонували зіграти для її підтвердження, і артист не впорався. Тепер після закінчення контракту можуть звільнити без пояснення причин. Ситуація з зарплатнею ще більше закріпачила артистів. Загнала у безвільне становище. Змінити місце роботи — не вихід. У інших театрах регіону такі самі умови і дуже рідко з'являються вакантні місця. Змінити професію можна. Але відмінність між артистом театру і робітничим заводу у тому, що перший може швидко здобути кваліфікацію другого. Навпаки — ні. І хто тоді лишиться працювати в культурі?", - каже музикант Дніпровського театру опери і балету валторніст Олександр Кравець.


Концертна організація: Дніпропетровська обласна філармонія, Дніпропетровський академічний театр опери та балету
Джерело: gazeta.ua



Інші:

Принцеса Анна зустрілася з оркестром ВМС ЗСУ
Українська музика українського кіно
1 серпня день пам'яті Бориса Гмирі
Одеська опера відкриває новий театральний сезон
Літературний фестиваль «Фронтера» презентує музику, театр і стендап
Масштабна виставка Івана Марчука «Пробудження» відкривається в Києві
Виставка Романа Дуба «Музи»
Хотіли провести у порожній залі. В Італії намагались таємно організувати ще один виступ путініста Гергієва
Серпневі події Музею Соломії Крушельницької у Львові
Серпень у Львівському органному залі: світові премʼєри, гастролі зірок та бестселери
Національна філармонія відкриє свій 162-й концертний сезон
«Музика в старому Львові»
Війська РФ вночі вдарили по Кропивницькому: виникла пожежа, пошкоджена філармонія
«Pizzicato e Cantabile»/ Музика до кінофільмів 31 липня – прелюдія фестивалю
Концерти «Українського оркестру свободи» прозвучать у семи країнах Європи цього серпня
Зеленський указом збільшив кількість номінацій Шевченківської премії до 13
VIII Міжнародний фестиваль органної музики Musica Viva Organum
"Важко": відома оперна співачка розповіла, як росіяни заважають працювати в Європі
Оцифровуємо минуле заради майбутнього
Раду Поклітару та "Київ Модерн-балет" у жовтні представлять "Травіату"
У Луцьку відбудеться благодійний органний концерт Надії Величко
В Івано-Франківську проведуть фестиваль класичної музики на підтримку ЗСУ
Кобзарі, прем'єра "Пісні Одіссея": що відвідати на фестивалі в Софії Київській
"Класика схилами Дніпра": у Києві відбудуться безкоштовні концерти просто неба
Фільм «Медовий місяць» виходить в прокат
14 вистав з 7 міст: Фестиваль-Премія «ГРА – 2025» оголосив шортліст
“Requiem for the Future” Олександра Родіна: Львівський органний зал запрошує на унікальний мистецький вечір
Унаслідок влучання російського безпілотника у Харкові згоріло майно театру «Арабески»
 Італія скасувала концерт із пропутінським диригентом Гергієвим
У Херсоні через російські обстріли пошкоджено церкву та театр
В Одесі один із символів міста зазнал удару
5 театральних прем'єр, які варто побачити в липні
Притча про Добро і Зло
Реквієм за майбутнє
Органісти з Польщі грають для Львова: чотири концерти в Органному залі
Art Jazz чекає на друзів
До зустрічі у новому – 150-у театральному сезоні!
Ада Роговцева відмічає день народження на сцені!
16 липня день народження Марії Стеф'юк
Італія надає Україні 32,5 мільйона євро на відновлення культурної спадщини Одещини
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.jpg