Академічний хор ім. В.Палкіна вразив європейских суддів своєю майстерністю | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Академічний хор ім. В.Палкіна вразив європейских суддів своєю майстерністю
Академічний камерний хор ім. В. Палкіна Харківської обласної філармонії
Академічний хор ім. В.Палкіна вразив європейских суддів своєю майстерністю
30 серпня 2012, четвер
Поширити у Facebook
2012. Академічний  хор ім. В.Палкіна прийняв участь в  ювілейному  міжнародному   конкурсі Béla Bartók 25th International Choir Competition and Folklore Festival. Фото з сайту: http://www.filarmonia.kharkov.ua/

Академічний хор ім. В.Палкіна прийняв участь в ювілейному міжнародному конкурсі Béla Bartók 25th International Choir Competition and Folklore Festival, що вже протягом 50 років проходить у м. Дебрецен (Угорщина).

Цей конкурс є одним із низки європейських конкурсів, що належать до однієї асоціації та проходять у різних країнах Європи: Італіі, Франціі, Болгаріі, Угорщини, Словенії. Переможці, власники гран-прі цих конкурсів змагаються між собою за звання гран-прі Європи. Слід відзначити і головну особливість цього конкурсу - наголос на виконання сучасної музики.

Не зважаючи на те, що конкурс вважається європейським, цього року на нього приїхало 23 колективи з різних куточків Європи, Азії та навіть зі Сполучених Штатів Америки. Постійні учасники таких конкурсів – володарі гран-прі Європи минулих років: колективи з Латвії, Данії та з Філіппін.
Номінації, які були представлені на конкурсі: камерні хори (до 30 осіб), однорідні, дитячі та юнацькі, змішані (від 30 до 50 осіб). Остання категорія виявилась найчисельнішою – 10 колективів – та найсильнішою. Академічний хор ім. В.Палкіна також виступав у цій категорії разом з колективами зі Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Латвії, Росії, Індонезії, Бельгії та Угорщини. Серед хорів був також володар гран-прі Європи - колектив з Філіппін.

Конкурс проходив у 3 тури. В 1 та 2 турі у кожній з категорій обирали найкращих. Ті, хто набрав більш ніж 90 балів виходили до 3 туру, щоб позмагатися за гран-прі. Таких колективів у 3-м турі виявилось аж 4: хор з Данії (категорія камерні хори) та з категорії змішаних хорів 3 колективи: зі США, Німеччини та Латвії.

Гран-прі отримав молодіжний хор з Латвії «Кamer», друге місце посів хор зі США, третє – колектив з Німеччини.

Академічний хор ім. В. Палкіна набрав одну й ту саму кількість балів з володарем гран-прі Європи – хором з Філіппін і ці колективи розподілили між собою 4 та 5 місця. Це гідний результат, беручи до уваги, що це перший досвід участі колективу у конкурсі такого рівня.

Високу майстерність колективу було відзначено спеціальним призом – «За найкраще виконання твору, який було написано після 2007 року». Академічний хор ім. В. Палкіна став найкращим, виконав твір «Ніч та золото» американського композитора Еріка Вітакера.

Бажаючих послухати конкурсну програму академічного хору ім.. В.Палкіна, з якою колектив виступив на міжнародному конкурсі Béla Bartók 25th International Choir Competition and Folklore Festival, запрошуємо до концертної зали Харківської філармонії 11 жовтня 2012 р. Початок концерту о 18.30.


Колективи: Академічний камерний хор ім. В. Палкіна Харківської обласної філармонії
Концертна організація: Харківська обласна філармонія
Джерело: Харківська філармонія



Інші:

«Bouquet Kyiv Stage-2025»
Львівська черниця стала лауреаткою міжнародного конкурсу композиторів
На зламах часу: Бетховен і Лятошинський
Світло звуку. 4 серпня - закриття фестивалю «Pizzicato e Cantabile»
Конкурс на здобуття премії імені В. С. Косенка у 2025 році
Принцеса Анна зустрілася з оркестром ВМС ЗСУ
Українська музика українського кіно
1 серпня день пам'яті Бориса Гмирі
Одеська опера відкриває новий театральний сезон
Літературний фестиваль «Фронтера» презентує музику, театр і стендап
Масштабна виставка Івана Марчука «Пробудження» відкривається в Києві
Виставка Романа Дуба «Музи»
Хотіли провести у порожній залі. В Італії намагались таємно організувати ще один виступ путініста Гергієва
Серпневі події Музею Соломії Крушельницької у Львові
Серпень у Львівському органному залі: світові премʼєри, гастролі зірок та бестселери
Національна філармонія відкриє свій 162-й концертний сезон
«Музика в старому Львові»
Війська РФ вночі вдарили по Кропивницькому: виникла пожежа, пошкоджена філармонія
«Pizzicato e Cantabile»/ Музика до кінофільмів 31 липня – прелюдія фестивалю
Концерти «Українського оркестру свободи» прозвучать у семи країнах Європи цього серпня
Зеленський указом збільшив кількість номінацій Шевченківської премії до 13
VIII Міжнародний фестиваль органної музики Musica Viva Organum
"Важко": відома оперна співачка розповіла, як росіяни заважають працювати в Європі
Оцифровуємо минуле заради майбутнього
Раду Поклітару та "Київ Модерн-балет" у жовтні представлять "Травіату"
У Луцьку відбудеться благодійний органний концерт Надії Величко
В Івано-Франківську проведуть фестиваль класичної музики на підтримку ЗСУ
Кобзарі, прем'єра "Пісні Одіссея": що відвідати на фестивалі в Софії Київській
"Класика схилами Дніпра": у Києві відбудуться безкоштовні концерти просто неба
Фільм «Медовий місяць» виходить в прокат
14 вистав з 7 міст: Фестиваль-Премія «ГРА – 2025» оголосив шортліст
“Requiem for the Future” Олександра Родіна: Львівський органний зал запрошує на унікальний мистецький вечір
Унаслідок влучання російського безпілотника у Харкові згоріло майно театру «Арабески»
 Італія скасувала концерт із пропутінським диригентом Гергієвим
У Херсоні через російські обстріли пошкоджено церкву та театр
В Одесі один із символів міста зазнал удару
5 театральних прем'єр, які варто побачити в липні
Притча про Добро і Зло
Реквієм за майбутнє
Органісти з Польщі грають для Львова: чотири концерти в Органному залі
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
100910_038.jpg