Зимовий променад в Одеській опері | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Зимовий променад в Одеській опері
Зимовий променад в Одеській опері
29 січня 2021, п'ятниця
Поширити у Facebook

Вихід із локдауну вибухнув не тільки театральними прем'єрами і концертами, а й фестивалем

30 січня у Південній Пальмірі відкриється II фестиваль "Зимовий променад в Одеській опері-2021", що триватиме до 28 лютого.

- Ми живимо у часи викликів і тому дуже важливо розуміти, що музика, театр, мистецтво - це ті універсальні "ліки", що можуть гармонізувати бурхливий простір, в якому опинилось людство під час пандемії. Фестиваль, що ми зробили зараз - є нашою соціальною місією: привернути увагу до важливості мистецтва, - каже художня керівниця фесту, генеральна директорка театру Надія БАБІЧ. - Протягом місяця Одеська опера, працюючи і по репертуарній афіші, представить шість унікальних подій, які зацікавлять шанувальників театрального мистецтва.

Відкриється фестиваль резонансним спектаклем La Traviata Дж. Верді у постановці головного режисера театру Євгена Лавренчука і диригента- постановника В'ячеслава Чернухо-Воліча. Прем'єра 210-го сезону, La Traviata, - вже стала переможцем фестивалю-премії "ГРА" у категорії "найкраща музична вистава" і першою саме оперною виставою, що отримала престижну театральну Премію ім. Леся Курбаса. Наразі, вистава номінована на Шевченківську премію і пройшла у 3-й тур.

31 січня в програмі прем'єра - балет "Лускунчик" П. Чайковського, яка вже стала окрасою репертуару Одеського театру. Балет, поставлений диригентом В'ячеславом Чернухо-Волічем та хореографом Сергієм Бондуром і під час новорічних та різдвяних свят збирав аншлаги.

5 лютого - балет "Маскарад" Арама Хачатуряна - один з найулюбленіших балетів як у виконавців, так і у глядачів (диригент - Віталій Ковальчук, хореограф - Гаррі Севоян).

- 6 лютого в рамках фестивалю виступить хор Оперного театру, який представить пошанувачам класичної музики концертну програму "Хоровий вернісаж. Класична спадщина", - розказує головний хормейстер Валерій РЕГРУТ. - Ця подія відкриє цикл вечорів, в яких оперний хор буде представлений як самостійна концертна одиниця. Головна мета проєкту - показати розмаїття хорової музики різних жанрів і епох, від оперної і кантатно-ораторіальної до а капельної духовної музики малих форм. У програмі першого концерту "Класична спадщина" прозвучить "Коронаційна меса" В.-А. Моцарта в першому відділенні і кращі хорові сцени з опер Дж. Верді, Ж. Бізе, П. Масканьї за участі провідних солістів театру у другому відділенні.

14 лютого, до Дня закоханих - концерт "Romeo and Juliet. Вічна історія кохання". В програмі: сюїта з балету "Ромео і Джульєтта" Сергія Прокоф'єва, фрагменти з опери "Ромео і Джульєтта" Шарля Гуно, увертюра-фантазія "Ромео і Джульєтта" Петра Чайковського за участі оркестру і провідних солістів театру (диригент - В'ячеслав Чернухо-Воліч, режисер - Павло Кошка).

Закриття фестивалю відбудеться 28 лютого прем'єрою опери "Шукачі перлів" Жоржа Бізе (концертне виконання). Опера вперше звучатиме на сцені Одеської опериДиригент-постановник - В'ячеслав Чернухо-Воліч, диригент - Віталій Ковальчук, режисер-постановник - Павло Кошка, хормейстер - Валерій Регрут, художник - Ігор Анісенко.

- Коли ми планували цей фестиваль, головною ідеєю було зробити життя одеситів наповненим цікавими творчими подіями, - підсумовує автор та музичний керівник фесту, головний диригент театру В'ячеслав ЧЕРНУХО-ВОЛІЧ. - Ця ідея панує і в цьому сезоні. На фестивалі кожен може вибрати для себе щось особливе - тут і концертне виконання опери Жоржа Бізе "Шукачі перлів", і симфонічна програма, що об'єднала твори різних композиторів вічною темою кохання Romeo and Juliet, і великий концерт хорової музики, а також недавні прем'єри опери і балету. Дві події мають присвяту: виконання опери "Шукачі перлів" ми присвятили пам'яті видатної оперної співачки - Галині Полівановій, що пішла з життя в останній місяць 2020 року, а цикл хорових концертів - головному хормейстеру Одеської опери Леоніду Бутенку, що передчасно пішов від нас у 2018 році ще молодою людиною. Сподіваємось, вимогливий одеський глядач оцінить наші старання".



Автор: Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА
Концертна організація: Одеський Національний академічний театр опери та балету
Джерело: Газета День



Інші:

Принцеса Анна зустрілася з оркестром ВМС ЗСУ
Українська музика українського кіно
1 серпня день пам'яті Бориса Гмирі
Одеська опера відкриває новий театральний сезон
Літературний фестиваль «Фронтера» презентує музику, театр і стендап
Масштабна виставка Івана Марчука «Пробудження» відкривається в Києві
Виставка Романа Дуба «Музи»
Хотіли провести у порожній залі. В Італії намагались таємно організувати ще один виступ путініста Гергієва
Серпневі події Музею Соломії Крушельницької у Львові
Серпень у Львівському органному залі: світові премʼєри, гастролі зірок та бестселери
Національна філармонія відкриє свій 162-й концертний сезон
«Музика в старому Львові»
Війська РФ вночі вдарили по Кропивницькому: виникла пожежа, пошкоджена філармонія
«Pizzicato e Cantabile»/ Музика до кінофільмів 31 липня – прелюдія фестивалю
Концерти «Українського оркестру свободи» прозвучать у семи країнах Європи цього серпня
Зеленський указом збільшив кількість номінацій Шевченківської премії до 13
VIII Міжнародний фестиваль органної музики Musica Viva Organum
"Важко": відома оперна співачка розповіла, як росіяни заважають працювати в Європі
Оцифровуємо минуле заради майбутнього
Раду Поклітару та "Київ Модерн-балет" у жовтні представлять "Травіату"
У Луцьку відбудеться благодійний органний концерт Надії Величко
В Івано-Франківську проведуть фестиваль класичної музики на підтримку ЗСУ
Кобзарі, прем'єра "Пісні Одіссея": що відвідати на фестивалі в Софії Київській
"Класика схилами Дніпра": у Києві відбудуться безкоштовні концерти просто неба
Фільм «Медовий місяць» виходить в прокат
14 вистав з 7 міст: Фестиваль-Премія «ГРА – 2025» оголосив шортліст
“Requiem for the Future” Олександра Родіна: Львівський органний зал запрошує на унікальний мистецький вечір
Унаслідок влучання російського безпілотника у Харкові згоріло майно театру «Арабески»
 Італія скасувала концерт із пропутінським диригентом Гергієвим
У Херсоні через російські обстріли пошкоджено церкву та театр
В Одесі один із символів міста зазнал удару
5 театральних прем'єр, які варто побачити в липні
Притча про Добро і Зло
Реквієм за майбутнє
Органісти з Польщі грають для Львова: чотири концерти в Органному залі
Art Jazz чекає на друзів
До зустрічі у новому – 150-у театральному сезоні!
Ада Роговцева відмічає день народження на сцені!
16 липня день народження Марії Стеф'юк
Італія надає Україні 32,5 мільйона євро на відновлення культурної спадщини Одещини
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
100910_058.jpg