Польсько-українська трилогія Музика Незалежності | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Польсько-українська трилогія Музика Незалежності
Литвиненко Оксана
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Савчук Євген
Сіренко Володимир
Фроляк Богдана
Щербаков Ігор Володимирович
Польсько-українська трилогія Музика Незалежності
26 вересня 2018, середа
Поширити у Facebook

У 2018 році Україна та Польща святкують 100-річчя відновлення власної Незалежності. На честь такого знаменного для кожної з країн ювілею у Києві відбудуться три різнопланові концерти – ораторіальний, хоровий та симфонічний.

Головною ідеєю проекту є співставлення музики польської та української. Над цим репертуаром працюватимуть разом виконавці обох держав, що засвідчуватиме близькість і партнерство України та Польщі. Автором проекту є диригент Роман Ревакович, який вже більше 20 років дуже активно підтримує музичний діалог між Польщею та Україною: «Оскільки я народжений і проживаю у Польщі, а коріння маю українське, то існую у двох культурах і ставлю собі за завдання будувати мости між Україною та Польщею».

Перший концерт трилогії, що відбудеться 29 вересня у Колонній залі Національної філармонії України ім. Миколи Лисенка, - стане також і урочистим відкриттям 29-го Міжнародного фестивалю сучасної музики Кyiv Music Fest.

Знаковою подією для культурного життя Києва буде приїзд до України композитора, педагога і двічі лауреата премії «Греммі» Кшиштофа Пендерецького, який за диригентським пультом представить свій монументальний твір Credo за участі польських солістів і українських хорів та оркестру. У першому ж відділі прозвучать твори українських композиторів, диригуватиме Роман Ревакович. Композиція Богдани Фроляк була написана під враженням від фільму С. Параджанова «Тіні забутих предків», і в Києві прозвучить уперше. «Концерт-Елегія» для віолончелі з оркестром Ігоря Щербакова стане світовою прем’єрою.

Другий концерт проекту (31 жовтня у Національному будинку органної та камерної музики України) перенесе слухачів в краї глибокої духовності. Мабуть, це вперше будуть співставленні релігійні твори Генріха Міколая Гурецького (1933-2010) та Валентина Сильвестрова (1937). Обидва автори, спершу сповідуючи авангардні композиторські техніки, у 70-ті роки минулого століття перейшли до спрощеної гармонії та музичної наррації, наповнюючи заодно свої твори глибоким змістом. За участю Національної академічної капели «Думка» творами М. Гурецького диригуватиме Роман Ревакович, а інтерпретацію музики Валентина Сильвестрова представить Євген Савчук. Цей знаменитий колектив у 2019 святкуватиме своє 100-ліття.

Останній концерт циклу (4 грудня у Концертному залі Національної музичної академії України) привертає увагу до Ігнація Яна Падеревського, визначного піаніста, композитора та політика, вплив якого на історію Польщі є безсумнівним. Його Симфонія написана у 1903-1911 роках була присвячена подіям польського Січневого повстання в 1863 році проти російського панування над Польщею. Цитата з Музурка Домбровського в останній частині цього твору (сьогодні це польський національний гімн) передбачає ці події, у яких через кілька років сам композитор відіграє визначальну роль.

Твори Ганни Гаврилець та Ігоря Щербакова, видатних українських композиторів середнього покоління, прозвучать знову в Києві. Вони були створені на замовлення Фонду Pro Musica Viva у рамках програми «Колекції – композиторські замовлення», реалізованої варшавським Інститутом музики і Танцю. Ці твори прозвучать у виконанні Національного симфонічного оркестру України (диригент - Роман Ревакович), соліст - Йожеф Єрмінь, фортепіано.

Проект є частиною культурної програми ПОЛЬЩА 100, що координується Інститутом Адама Міцкевича, реалізованої в рамках Багатолітньої Програми NIEPODLEGŁA (Незалежна) за роки 2017-2021 - профінансовано із засобів Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща.






Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Виконавці: Литвиненко Оксана
Диригенти: Євген Савчук, Володимир Сіренко
Композитори:Богдана Фроляк, Ігор Щербаков
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Джерело: moemisto.ua



Інші:

Перформанс «Казкові світи України» створений на музику Євгена Станковича  
Музичний фестиваль-конкурс імені Андрія Розумовського - для молодих виконавців
У вересні Львівська національна філармонія приготувала для слухачів симфонічні концерти з доленосними прем’єрами, вечори танго та дитячі концерти
З 26 вересня по 9 жовтня у Львівській національній філармонії розпочнеться один із найстаріших фестивалів сучасної музики в Україні
«Діалог культур. Україна – Балтія – Скандинавія – Велика Британія»
На війні загинув артист балету Львівської опери Дмитро Пасічник
Золота дзиґа 2025: Українська кіноакадемія оголосила найкращі фільми та акторів
В Ужгороді стартує Перший відкритий конкурс юних органістів в Україні
У Полтаві відбувся вечір з нагоди 150-річчя від дня народження Олександра Кошиця
Коли слово звучить як музика: у Львові відбудеться українсько-вірменський концерт "Сила слова"
Артисти Одеської опери відправилися на гастролі в Афіни
Грант Японії
«Контрасти -31»
Національна оперета відкрила свій 91-й театральний сезон
«Сталь. Фіалка. Лють»: українська музична драма від скорботи до просвітлення на сцені Національної філармонії України
Хору імені Г. Верьовки – 82 !
Вітаємо іменинницю Вікторію Польову
Перформанс «Казкові світи України»
У Швеції підписали першу у світі ліцензійну угоду між правовласниками музики та компанією штучного інтелекту
Органний зал відкриває західну вежу для відвідувачів
«Енеїда» - погляд сучасників
Зірковий вечір в Одеській опері
У день міста Біла Церква відбудеться фестиваль «Вікенд давньої музики. Резиденція»
В Закарпатській філармонії стартує XIII Міжнародний фестиваль органної музики імені Наталії Висіч
День відкритих дверей у Житомирській філармонії імені Святослава Ріхтера
Оркестр "Віртуози Львова" розпочне 31 сезон з "Музичної династії" родини Шутків
Вінницька обласна філармонія запрошує вінничан та гостей міста на симфонію No5 Бетховена
9 вересня - день народження Юрія Гуляєва
Враження від виставки «Україна. Геноцид культури. Пам’ять каменю»
Перформанс «Піаніно “Україна” та інші»
8 вересня день народження Лідії Забілястої
На Закарпатті стартував місяць Закарпатського народного хору
"Музика чуттів": вперше в Україні митці з інвалідністю та без неї виступлять на одній сцені
Оцифрування фондів Музею Соломії Крушельницької
Ріхард Вагнер. Сторінками опери «Летючий голландець»
В Одеській опері відбудеться яскравий Оксамитовий балет-гала "United by dance"
Польське радіо організовує 11 Дні української музики
Події до Дня пам’яті Станіслава Людкевича
Легендарні львівські андрути та музика, що єднає покоління — львів’ян запрошують на фестини
Персональна виставка Марії Левитської
      © 2008-2025 Music-review Ukraine