Гранд-програма, яка полонила закордонних меломанів | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Гранд-програма, яка полонила закордонних меломанів
Півненко Богдана
Таванець Дмитро
Муніципальний камерний хор
Національний ансамбль солістів
Гобдич Микола
Алексійчук Ірина
Сильвестров Валентин Васильович
Скорик Мирослав Михайлович
Гранд-програма, яка полонила закордонних меломанів
30 травня у Національній філармонії пролунає концерт, який нещодавно презентували у легендарному “Карнеґі-голі”
20 травня 2024, понеділок
Поширити у Facebook

ВИКОНАВЦІ:
Національний ансамбль солістів “Київська камерата”
диригентка — Кері-Лінн Вілсон (США-Канада)
Камерний хор “Київ”
диригент — Микола Гобдич (Україна)


Після свого виступу у легендарному Карнеґі-голі “Київська камерата” повторить ту ж програму для київських слухачів. У ній представлені твори композиторів, що демонструють зріз української музики останніх десятиліть — яскраві, самобутні, неповторні.

Серед виконуваних творів — експресивний віртуозний Скрипковий концерт Зубицького, крихка Мелодія Скорика, оригінальний Concerto Rutheno Козаренка, у якому — сплав романтичної виразності, модерного пориву, гуцульських мотивів та постмодернічної маски композитора, музика улюблених Станковича, Сильвестрова, Полевої, а також щемкий твір Алмаші, присвячений подіям у Маріуполі — “Місто Марії”.

СОЛІСТИ:
Богдана Півненко, скрипка
Дмитро Таванець, фортепіано
Катерина Супрун, альт
Марʼяна Головко, сопрано


- Ми виступали на сцені всесвітньо відомого Carnegie Concert Hall разом з відомою диригенткою Керрі Лінн Вілсон, з мецо-сопрано Джойс ДіДонато та з українським нью-йоркським хором "Думка". Цей концерт "Київської камерати" став справді грандіозною подією благодійного концертного туру по США, цитує слова Богдани ПІВНЕНКО сайт life.pravda.com.ua. - У Нью-Йорку вперше прозвучали вибрані твори Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Вікторії Польової, Олександра Козаренка, Володимира Зубицького, Золтана Алмаші, Олександра Щетинського, Мирослава Скорика. Американська аудиторія чуттєво сприйняла незнайомі для себе шедеври сучасної української музик. Ми відчували, як наша музика резонувала в слухачів.

Українська музика може запропонувати чимало шедеврів, про які меломани світу й не здогадуються. Багато українських творчих доль було покалічено країною-агресоркою протягом сторіч. І про ці сторінки нашої історії варто у різний спосіб розповідати світові. Не бідкатися, а констатувати факти й талановито представляти твори світового рівня, які народжувалися попри всі репресії та заборони українськими митцями. І такі твори найвищої творчої проби, всупереч, а, можливо, й завдяки нинішнім випробуванням, народжуються й сьогодні.

Для того, щоб українська музика стала більш відомою у світі, треба робити дуже багато не лише на ентузіазмі окремих активних музикантів та колективів, як наша "Київська камерата", але й на державному рівні.

Важливо поставити за мету, щоб наша українська академічна музика, розвиток якої та ставлення до якої є маркером цивілізованості будь-якого суспільства, звучала на таких всесвітніх престижних каналах, як, наприклад, ВВС. До нашої чудової музики треба призвичаїти світову аудиторію. Досі, на жаль, були лише рідкісні спроби так її представляти. Як тільки імена наших композиторів стануть відомими через західні медіа, все зміниться нам на користь. Адже всі намагаються грати те, що знає публіка, на що очікувано придбає квитки слухач.

Вірю, що після кожного нашого концертного туру інтерес до українських композиторів зростає, що нашу музику гратимуть ще більше й не тільки українські виконавці. Чекаю на заслужене торжество української музики у світі й роблю з однодумцями все, щоб ми якомога скоріше прийшли до цього.

Крім культурно-дипломатичної місії з промотування сучасної української академічної музики концертний тур "Київської камерати" USA for Ukraine, має ще й благодійну складову. Музиканти збирали кошти на гуманітарні потреби зруйнованих та деокупованих міст України.
Нагадаємо, ініціатором та організатором туру була благодійна організація USA for Ukraine”.



ПРОГРАМА КОНЦЕРТУ:
Золтан Алмаші. “Місто Марії” (2022)
Олександр Козаренко. Concerto Rutheno для камерного ансамблю (1990)
Євген Станкович. «Гірська легенда» для альта з камерним оркестром (2003)
Володимир Зубицький. Концерт для скрипки з оркестром (1989)
Вікторія Полева. Камерна кантата “No Man Is an Island” / “Жодної людини, що була б островом” на вірші Джона Донна (2006)
Олександр Щетинський. Реквієм (1991/2004)
Мирослав Скорик. Мелодія (1981)
Валентин Сильвестров. «Молитва за Україну» (2014..


Вечір відбудеться за а підтримки Культурного центру «Dom Майстер Клас».












Колективи: Муніципальний камерний хор "Київ", Національний ансамбль солістів "Київська камерата"
Виконавці: Богдана Півненко, Дмитро Таванець
Диригенти: Микола Гобдич
Композитори:Ірина Алексійчук, Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України



Інші:

Уривський, Трунова, Петросян: що готують київські театри влітку
Стартує проєкт «СПАДЩИНА. DIGITAL.ODESA OPERA HOUSE»
Згадуємо маестро
Неперевершена Примадонна української опери
У Рівному виступить Львівський квартет
«Сценічні фантазії»
Інтелектуальна власність і музика: чому важливо подбати про захист своєї творчості
Фестиваль сучасної хорової музики пройде в Ужгороді
Житомирський хор "Gloria" здобув золотий диплом на Міжнародному фестивалі у Польщі
Нагородили відомого буковинського митця Євгена Савчука
На Сумщині під час волонтерської місії загинув соліст Одеської опери Владислав Горай
У Люксембурзі втретє проводять "Дні України"
Грандіозна імпреза у Національній опері
Класика, закордонні гості та прем’єри: концерти червня у столичній філармонії
російські зірки класичної музики повертаються на сцени Європи - Politico
7 балетних вистав, які варто побачити в червні
Троє українських оперних співаків серед фіналістів XII Міжнародного вокального конкурсу ім. Станіслава Монюшка
KharkivMusicFest завершує фестивальну програму прем’єрою «Симфонії Незламності» у виконанні Національного президентського оркестру
Світові премʼєри з архівів Софійського монастиря від хору "Гомін" в Органному залі
"Тигролови" на Бродвеї: мюзикл за романом Багряного показали у Нью-Йорку
«Вечір в опері»
Переможна “Nessun dorma” («Ніхто не засне!»)
Вцілілі роботи Людмили Мєшкової: 5 червня відкривається нова виставка в Українському Домі
Створюємо українські мюзикли разом:
The Metropolitan Opera відкриває стажування для українських оперних фахівців у 2025 році
Світова прем’єра документального фільму «Дівія» відбудеться у Карлових Варах
Поринь у живу традицію: у Києві відбудеться фестиваль "Кобзарська Трійця"
Помер радянський композитор Євген Дога: що він казав про війну в Україні та яке принизливе майбутнє пророчив росії
KharkivMusicFest запрошує на подію "Нічні концерти"
Метрополітен-опера представила перший уривок з опери про депортованих українських дітей
13 (Тринадцять)
У Києві померла легендарна балерина Валентина Калиновська
«Музика заради миру»
Музика, постаті, відкриття: червень у Музеї Соломії Крушельницької
ТЕАТРАЛЬНА АЛХІМІЯ ЗА ШЕКСПІРОМ
Юні таланти виступлять у Рівненській обласній філармонії
Червень ставить крапку у філармонійному сезоні…
У Львові вшанують видатного композитора Мирослава Скорика
Зеленський призначив гранти 16 молодим діячам мистецтв
Луганська обласна філармонія та "Культурний десант" проводять на Львівщині концерти для українських захисників
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.jpg