Визначено лауреатів премії імені Миколи Лисенка у 2018 році | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Визначено лауреатів премії імені Миколи Лисенка у 2018 році
Василевич Юрій
Олійник Леся Степанівна
Визначено лауреатів премії імені Миколи Лисенка у 2018 році
26 листопада 2018, понеділок
Поширити у Facebook

У Міністерстві культури України відбулося засідання комітету з присудження премії імені М. В. Лисенка За результатами таємного голосування премію імені М. В. Лисенка у 2018 році присуджено:
 
за напрямом «За видатні досягнення у професійній композиторській творчості» композитору Пілютікову Сергію Юрійовичу за твори: Концерт «Чорний дзвін» для фортепіано та симфонічного оркестру (2016 рік), «Око» длякнопочного акордеону та симфонічного оркестру (2017 рік), Концерт для скрипки та симфонічного оркестру «Ложь порхающей бабочки» (2017 рік);
 
за напрямом «За видатні досягнення у професійному виконавському мистецтві» саксафоністу Василевичу Юрію Володимировичу за концертну діяльність протягом останніх 5-ти років;
 
за напрямом «За видатні досягнення в музикознавстві» музикознавцю Олійник Олександрі (Лесі) Степанівні за серію статей 2013-2017 років з проблем розвитку та популяризації української сучасної музики.

 
 
Пілютіков Сергій Юрійович (1965 р. н.) – український композитор, педагог, музично-громадський діяч. Закінчив історичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та кафедру композиції та інструментування Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського (клас композиції
Олександра Щетинського).  Директор департаменту по створенню музичної продукції телеканалу СТБ.

Засновник та художній керівник Ансамблю нової музики «Рикошет» (з 1999 р.). Член Національної спілки композиторів України. лауреат всеукраїнських та міжнародних мистецьких конкурсів, володар мистецьких премій та гранту Президента України молодими діячами у галузі музичного мистецтва для створення і реалізації творчих проектів.

Як музично-громадський діяч організував низку творчих проектів: курс публічних лекцій «Сучасні композиторські техніки», майстер-класи з композиторами Б. Шеффером, Г.Рое, Р. де Рааф та ін., серію публічних лекцій-бесід з композиторами В. Сильвестровим, О. Щетинським.  Твори композитора постійно звучать на численних фестивалях фестивалях як в Україні, так і за кордоном.

Співпрацює з багатьма оркестрами, серед яких Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Симфонічний оркестр Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського України, Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо, Національний ансамбль солістів «Київська камерата», квартет саксофоністів під орудою Юрія Василевича, Цюріхський ансамбль нової музики (Швейцарія), Ксенакіс-ансамбль (Нідерланди), Стокгольмський квартет саксофоністів (Швеція) та ін., а також з оркестрами обласних центрів України. У творчому тандемі з композитором Сергієм Зажитьком створили проект у стилі рок-музики «Heat»/«Спека» та «Карнавальна спека».

 
 
Василевич Юрій Володимирович (1951 р. н.) – український кларнетист і саксофоніст, заслужений артист України, соліст оркестру Національної опери України, засновник та керівник Київського квартету саксофоністів Національної філармонії України, доцент кафедри дерев’яних духових інструментів Інститутумистецтв.Закінчив Київську державну консерваторію імені П. І. Чайковського як соліст та концертний виконавець (клас професора В’ячеслава Тіхонова).

Лауреат всеукраїнських та міжнародних мистецьких конкурсів, член журі конкурсів виконавців на духових інструментах, володар численних відзнак і мистецьких премій, постійний учасник міжнародних мистецьких фестивалів, семінарів та майстер-класів закладів мистецької освіти як в Україні, так і за кордоном.У творчому доробку артиста понад 3500 концертів,  численні записи у фондах Українського радіо.

Особливу увагу Юрій Василевич приділяє пропаганді українського мистецтва. Він – перший виконавець творів вітчизняних композиторів: Левка Колодуба, Віталія Годзяцького,Кармели Цепколенко, Віталія Губаренка, Івана Тараненка, Сергія Пілютікова, Юрія Іщенка та багатьох інших. Також артист є автором та ініціатором багатьох концертних програм в Національній філармонії України.

 
 
Олійник Олександра (Леся) Степанівна (1945 р. н.) – український мистецтвознавець, музично-громадський діяч, журналіст, доктор філософії, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки композиторів України, проректор з виховної, творчої роботи та міжнародних зв’язків Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського. Закінчила Київську державну консерваторію імені П. І. Чайковського по класу фортепіано та аспірантуру Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського Національної академії наук України.

Науковий доробок Лесі Олійник становить понад 300 публікацій, серед яких монографії, наукові статті, відгуки на дисертації, передмови до буклетів, публікації у засобах масової інформації («Дзеркало тижня», «День», «Культура і життя», «Музика» тощо). Активну участь музикознавець бере у всеукраїнських та зарубіжних наукових конференціях, а також здійснює наукове керівництво кандидатських дисертацій. У своїх працях Леся Олійник розглядає розвиток української музичної культури в контексті розвитку європейської та світової. Особливу увагу музикознавець приділяє творчості Миколи Лисенка, ВіталіяГубаренка, Юлія Мейтуса, Євгена Станковича, Кармели Цепколенко, Віктора Косенка, Мирослава Скорика.

Леся Олійник веде активну просвітницьку діяльність, є ініціатором, організатором та автором численних мистецьких проектів, всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів, філармонійних циклів, радіо та телепередач. Також плідно співпрацює з дипломатичними установами та культурними центрами різних держав в Україні. Найбільш відомий громадськості її авторський проект «Музичні діалоги», в якому взяли участь понад 200 різних держав.


Виконавці: Юрій Василевич
Музикознавці: Леся Олійник
Джерело: mincult.kmu.gov.ua



Інші:

Симфонічний оркестр львівської філармонії виступить на фестивалі "Українська весна" у Стокгольмі
Прем’єра в Україні: «Листи до друзів» Гії Канчелі
5-7 травня в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського відбудеться третій Skoryk FEST
У Київській опері покажуть унікальний балет, де танець створює музику
Оголошено імена переможців конкурсу “Стежками Каменяра”
Львівська національна опера презентує нову виставу-трейлер для сімейного перегляду — «Гра в оперу»
Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
На 5 Фестивалі сучасної драми представлять 9 нових п’єс
Фестивалю «Київські музичні прем’єри-2025» - бути!
Маестро Хобарт Ерл запрошує на перший весняний концерт
Композитор Олександр Родін відкриє виставку своїх картин в Оперному театрі
KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії: "Коди відродження" звучатимуть у Харкові
Молоді піаністи з усієї України змагалися у Львові за звання кращих
Запрошуємо провести останні вихідні квітня разом із Національною філармонією України!
«ТГШ. Подорожу часі». Світова прем’єра опери-кабаре
Мистецтво гри з оркестром
У Львові відбудеться найбільша джазова подія весни — фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2025
21 квітня день пам'яті Зої Гайдай (1902-1965 рр.)
Великдень у Львівському органному залі — музика світла, затишку й віри в найкраще
Музика Великодня лунатиме в Одеській опері
20 квітня у Національній опері виступить знаменитий баритон Віталій Білий
75 років потому: Світова прем'єра Фортепіанного концерту Вериківського відбудеться в Органному залі
VIVA, PUCCINI! BRAVO, PUCCINI!
Внаслідок ракетного удару Росії по Сумах загинула артистка оркестру театру ім. М. Щепкіна і викладачка Олена Когут
Вечір балетів від митців «Київ Модерн-балету»
У Львівському органному залі відбудеться вечір литовської музики 11 квітня виступить Камерний оркестр Святого Христофора з Литви
Львівська національна опера представить премʼєру балету "Соляріс" Олександра Родіна за відомим романом Станіслава Лема
Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
Тиждень музичної терапії у Львівському органному залі
Ростислав Карандєєв став новим керманичем «Дніпро Опера»
Благодійний концерт «НАДІЯ МИРУ»
Згадаємо Ярослава Верховинця
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
33.jpg