Шевченкіана у Національній філармонії | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Шевченкіана у Національній філармонії
Національна заслужена капела бандуристів України ім. Г. Майбороди
Шевченкіана у Національній філармонії
Проєкт  від рок-гурту "Кому вниз" до капели бандуристів...
3 березня 2024, неділя
Поширити у Facebook

7 березня о 17:00 соліст філармонії, композитор, бас Роман Смоляр, – запрошує  на авторську програму «Shevchenko 13», яка відбудеться в одному з найкращих і атмосферних камерних залів столиці Tauvers Gallery international.

Тринадцять віршів Шевченка, осмислених й з'єднаних музичною драматургією перетворилися на вокальний цикл «Shevchenko 13», адже першим твором Шевченка, до якого звернувся Роман, розпочинаючи роботу над циклом, був складний з огляду на його драматургію і психологізм, – зворушливий й дуже людяний вірш «Мені тринадцятий минало».
 
Преамбулою до  дня народження Шевченка стане 8 березня (17:00) концерт-дискусія із серії Музичний салон 2.0 – «А я без вірші не улежу …..», яка представить Володимира Войта, і харківську бандуру.

Дискусію із музикантом вестиме музична керівниця філармонії Наталія Стець. У програмі звучатимуть твори Сильвестрова, Коломійця, Шуха, Китастого, Войта.
 
Вже понад 20 років поспіль день народження Тараса Шевченка 9 березня вшановує концертом-присвятою – Національна капела бандуристів України імені Георгія Майбороди.

Музикознавці кажуть, що Тарас Шевченко –  наймузикальніший поет у світовій літературі. Хоча конкретні музичні вподобання Тараса Шевченка можуть залишатися загадкою, його життя та творчість свідчать про значущий вплив музики на його духовний світ. Серед обраних композицій програми «Розкуйтеся, братайтеся…» – твори відомих композиторів Лисенка, Вериківського, Грицишина, Тищенка,  Кушплера  на слова поета. Музична подія відображає різні етапи життя та творчості поета. Поезії читає легендарний Анатолій Паламаренко.
 
Цього ж дня, 9 березня о 17:00 у затишному Музичному салоні філармонії відбудеться музична лекція (Не) Кобзар українського письменника, журналіста, автора YouTube-каналу  Історія для дорослих / History For Adults – Олега Криштопи.
 
10 березня на сцені Колонної зали ім. Лисенка відбудеться вже третій концерт з циклу музично-поетичних вечорів «Музика Слова» – ШЕВЧЕНКО ПРО ROCK.

У програмі звучатиме поезія та музика на слова Тараса Шевченка, що будуть виконані у творчій синергії поета та читця Івана Малковича, симфонічного оркестру та хору Liatoshynskyi Capella під орудою Богдана Пліша. Особливого звучання та тембральної глибини цьому вечору додасть виступи Андрія Середи і рок-гурту «Кому вниз» та Юрія Йосифовича.
 
Як стверджує Іван Малкович, «бо справжні Шевченкові смисли в багатьох його творах звучать як важкий, глибокий рок, а не мелясна попса».
 















Колективи: Національна заслужена капела бандуристів України ім. Г. Майбороди
Концертна організація: Національна філармонія України, Миколаївська обласна філармонія
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України



Інші:

Принцеса Анна зустрілася з оркестром ВМС ЗСУ
Українська музика українського кіно
1 серпня день пам'яті Бориса Гмирі
Одеська опера відкриває новий театральний сезон
Літературний фестиваль «Фронтера» презентує музику, театр і стендап
Масштабна виставка Івана Марчука «Пробудження» відкривається в Києві
Виставка Романа Дуба «Музи»
Хотіли провести у порожній залі. В Італії намагались таємно організувати ще один виступ путініста Гергієва
Серпневі події Музею Соломії Крушельницької у Львові
Серпень у Львівському органному залі: світові премʼєри, гастролі зірок та бестселери
Національна філармонія відкриє свій 162-й концертний сезон
«Музика в старому Львові»
Війська РФ вночі вдарили по Кропивницькому: виникла пожежа, пошкоджена філармонія
«Pizzicato e Cantabile»/ Музика до кінофільмів 31 липня – прелюдія фестивалю
Концерти «Українського оркестру свободи» прозвучать у семи країнах Європи цього серпня
Зеленський указом збільшив кількість номінацій Шевченківської премії до 13
VIII Міжнародний фестиваль органної музики Musica Viva Organum
"Важко": відома оперна співачка розповіла, як росіяни заважають працювати в Європі
Оцифровуємо минуле заради майбутнього
Раду Поклітару та "Київ Модерн-балет" у жовтні представлять "Травіату"
У Луцьку відбудеться благодійний органний концерт Надії Величко
В Івано-Франківську проведуть фестиваль класичної музики на підтримку ЗСУ
Кобзарі, прем'єра "Пісні Одіссея": що відвідати на фестивалі в Софії Київській
"Класика схилами Дніпра": у Києві відбудуться безкоштовні концерти просто неба
Фільм «Медовий місяць» виходить в прокат
14 вистав з 7 міст: Фестиваль-Премія «ГРА – 2025» оголосив шортліст
“Requiem for the Future” Олександра Родіна: Львівський органний зал запрошує на унікальний мистецький вечір
Унаслідок влучання російського безпілотника у Харкові згоріло майно театру «Арабески»
 Італія скасувала концерт із пропутінським диригентом Гергієвим
У Херсоні через російські обстріли пошкоджено церкву та театр
В Одесі один із символів міста зазнал удару
5 театральних прем'єр, які варто побачити в липні
Притча про Добро і Зло
Реквієм за майбутнє
Органісти з Польщі грають для Львова: чотири концерти в Органному залі
Art Jazz чекає на друзів
До зустрічі у новому – 150-у театральному сезоні!
Ада Роговцева відмічає день народження на сцені!
16 липня день народження Марії Стеф'юк
Італія надає Україні 32,5 мільйона євро на відновлення культурної спадщини Одещини
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.jpg