Після реставрації органи в Латинському Катедральному соборі у Львові залунають вперше за сто років | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Після реставрації органи в Латинському Катедральному соборі у Львові залунають вперше за сто років
Львівський камерний оркестр
Микитка Артур
Після реставрації органи в Латинському Катедральному соборі у Львові залунають вперше за сто років
27 квітня 2019, субота
Поширити у Facebook

Інститут «Полоніка» запрошує на органні концерти, які відбудуться 3 травня у Латинському Соборі. Музичні твори з концертної програми виконають на інструменті XIX століття. Завдяки проведеним реставраційним роботам, орган залунає вперше за сто років. Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.





Латинська Катедра у Львові 3 травня наповниться звуками шедеврів доби бароко і класицизму у виконанні видатного польського органіста проф. Віктора Лияка. Музикант спільно із Львівським камерним оркестром «Академія», концертмейстром якого є Артур Микитка, під диригуванням проф. Ігоря Пилатюка, виконає два органні концерти Георга Фрідріха Генделя, а також Концерт C-dur Hob. XVIII:1 Йозефа Гайдна.

Для цього концерту оживе дев’ятнадцятистолітній малий орган, встановлений у пресбітерії Львівської Катедри. Інструмент відреставровано восени 2018 року. Реставраційні роботи виконав органмістр Бернард Терман під наглядом польського експерта проф. Віктора Лияка. Водночас, під керівництвом Павла Садлея, спеціалісти відреставрували органний корпус та балкон.

Орган в пресбітерії в значній мірі є витвором львівського органмістра Яна Слівінського (або Слівінского), який було створено в 1896—1897 роках на замовлення катедральної капітули, — до такого висновку дійшов проф. Віктор Лияк. «Для будівництва органу використано віндлади і дудки, котрі залишилися від восьмиголосого позитиву, що раніше знаходився на цьому ж місці, побудованого, мабуть, Романом Духеньським у тридцятих роках XIX ст. Інструмент розміщено на балконі, виконаному за проектом Фердинанда Маєрського з Перемишля. Автор органного проспекту невідомий», — додає експерт.

Меломани, які відвідають Львів 3 травня, матимуть можливість послухати концерт двічі — вранці об 11.15 год., і ввечері о 19.15 год. Слухачі отримають також CD-диск із записами наживо творів у виконанні проф. Віктора Лияка та Львівського камерного оркестру «Академія». Музичні CD-диски також можна буде придбати у головному офісі Інституту «Полоніка» у Варшаві.

Вхід на обидва концерти є безкоштовним.

Концерт відбудеться під почесним патронатом Міністра культури і національної спадщини Польщі.

Організатори: Львівська Архідієцезія Римсько-Католицької Церкви в Україні, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка».

Концерти відбудуться 3 травня:

— 11:15 (після Святої Меси Богослужіння за Батьківщину, яку целебруватиме Архієпископ Мечислав Мокшицький о 10.00 год.)

— 19:15 (після Святої Меси польською мовою о 18:00 год.) Архікатедральна базиліка Внебовзяття Пресвятої Діви Марії (площа Катедральна, 1, Львів)

У програмі:

Георг Фрідріх Гендель (1685−1759)

— Органний концерт g-moll, op. 4 nr 1
Larghetto, e staccato — Allegro — Adagio (Organo ad libitum) — Andante

— Органний концерт F-dur, op. 4 nr 4
Allegro — Andante — Adagio — Allegro

Франц Йозеф Гайдн (1732−1809)
— Концерт для органу і оркестру C-dur, Hob XVIII:1
Moderato — Largo — Allegro molto

Виступають: Віктор Лияк, Львівський камерний оркестр «Академія», концертмейстер Артур Микитка. Диригент Ігор Пилатюк.

Довідка
Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка», створений за розпорядженням Міністра культури і національної спадщини РП від 18 грудня 2017 року як спеціалізована державна установа культури, метою діяльності якої є збереження матеріальних слідів польської культури за кордоном, а також формування свідомості поляків щодо їх культурної спадщини. Проекти Інституту «Полоніка» реалізовуються в рамках трьох стратегічних програм: ОХОРОНА, ДОСЛІДЖЕННЯ і ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ польської культурної спадщини за кордоном.


Колективи: Львівський камерний оркестр "Академія"
Діячі мистецтв: Артур Микитка
Джерело: UA: Львів



Інші:

Принцеса Анна зустрілася з оркестром ВМС ЗСУ
Українська музика українського кіно
1 серпня день пам'яті Бориса Гмирі
Одеська опера відкриває новий театральний сезон
Літературний фестиваль «Фронтера» презентує музику, театр і стендап
Масштабна виставка Івана Марчука «Пробудження» відкривається в Києві
Виставка Романа Дуба «Музи»
Хотіли провести у порожній залі. В Італії намагались таємно організувати ще один виступ путініста Гергієва
Серпневі події Музею Соломії Крушельницької у Львові
Серпень у Львівському органному залі: світові премʼєри, гастролі зірок та бестселери
Національна філармонія відкриє свій 162-й концертний сезон
«Музика в старому Львові»
Війська РФ вночі вдарили по Кропивницькому: виникла пожежа, пошкоджена філармонія
«Pizzicato e Cantabile»/ Музика до кінофільмів 31 липня – прелюдія фестивалю
Концерти «Українського оркестру свободи» прозвучать у семи країнах Європи цього серпня
Зеленський указом збільшив кількість номінацій Шевченківської премії до 13
VIII Міжнародний фестиваль органної музики Musica Viva Organum
"Важко": відома оперна співачка розповіла, як росіяни заважають працювати в Європі
Оцифровуємо минуле заради майбутнього
Раду Поклітару та "Київ Модерн-балет" у жовтні представлять "Травіату"
У Луцьку відбудеться благодійний органний концерт Надії Величко
В Івано-Франківську проведуть фестиваль класичної музики на підтримку ЗСУ
Кобзарі, прем'єра "Пісні Одіссея": що відвідати на фестивалі в Софії Київській
"Класика схилами Дніпра": у Києві відбудуться безкоштовні концерти просто неба
Фільм «Медовий місяць» виходить в прокат
14 вистав з 7 міст: Фестиваль-Премія «ГРА – 2025» оголосив шортліст
“Requiem for the Future” Олександра Родіна: Львівський органний зал запрошує на унікальний мистецький вечір
Унаслідок влучання російського безпілотника у Харкові згоріло майно театру «Арабески»
 Італія скасувала концерт із пропутінським диригентом Гергієвим
У Херсоні через російські обстріли пошкоджено церкву та театр
В Одесі один із символів міста зазнал удару
5 театральних прем'єр, які варто побачити в липні
Притча про Добро і Зло
Реквієм за майбутнє
Органісти з Польщі грають для Львова: чотири концерти в Органному залі
Art Jazz чекає на друзів
До зустрічі у новому – 150-у театральному сезоні!
Ада Роговцева відмічає день народження на сцені!
16 липня день народження Марії Стеф'юк
Італія надає Україні 32,5 мільйона євро на відновлення культурної спадщини Одещини
      © 2008-2025 Music-review Ukraine