Шляхами Тараса Шевченка | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Шляхами Тараса Шевченка
Академічний інструментальний ансамбль
Шляхами Тараса Шевченка
4 листопада 2013, понеділок
Поширити у Facebook

З п’ятого листопада 2013 року у фойє Львівської обласної філармонії відкриють експозицію «Шляхами Тараса Шевченка» заслуженого художника України Євгена Манишина. Євген Манишин був людиною, сповненою ідей, бажання творити.

Він зумів знайти для своїх картин таких персонажів, які, здавалося б, уже давно не існують. Художник усюди шукав сліди справжньої України. Аби створити свою шевченкіану, Євген Манишин відвідав усі «Шевченкові місця». Побував у Вільнюсі, Петербурзі, Москві, на Кос-Аралі. Автор глибоко розумів поета, усі тонкі струни його душі: біль, тугу за Україною. Кожна робота Євгена Манишина – своєрідна й унікальна.

Тема Тараса Шевченка буде також продовжена у Львівській філармонії 6 та 7 листопада у концертних програмах з творів Тараса Шевченка, присвячених Дню писемності і 200-річчю з дня народження Великого Кобзаря.

У концертах «XXI ст. і Шевченко» 6 та 7 листопада о 15:30 год. солісти Львівської філармонії у супроводі Академічного інструментального ансамблю «Високий замок» виконають вокальні твори українських композиторів на слова Тараса Шевченка. Окрім того, у програмі концерту прозвучать поезії про Шевченка відомих львівських поетів Марії Людкевич, Ірини Вовк, Олександра Гордона, Богдана Смоляка. Відбудеться також презентація картин львівських художників та показ українського народного одягу художника-модельєра Ірини Грицюк.

Шляхами Тараса Шевченка Шляхами Тараса Шевченка
Епіграф філармонійної програми 7 листопада о 19:00 «Жива душа поетова святая» вичитаний і відчутий, власне, з творів Тараса Шевченка («Жива душа поетова святая, жива у святих його речах»). Автор сценарію – народний артист Григорій Шумейко. Програма концерту відкриє нові грані особистості Великого Кобзаря, прекрасний світ його поетичних та живописно-графічних творів. Дізнаємося, яку музику він любив, що читав та над чим мислив. Велич Духа поета звучатиме у гарній музичній, пісенній та поетичній атмосфері.

Львівська філармонія запрошує до перегляду художньої виставки Євгена Манишина з фондів Народного музею ім. Т. Шевченка, яка встановлена у фойє Львівської філармонії на вшанування Дня писемності у вічних творах Тараса Шевченка та з нагоди 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря.


Автор: Ольга Максим’як
Колективи: Академічний інструментальний ансамбль "Високий Замок"
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Великий зал Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка
Джерело: Львівська філармонія


Фотоальбом:Фотоальбом



Інші:

Принцеса Анна зустрілася з оркестром ВМС ЗСУ
Українська музика українського кіно
1 серпня день пам'яті Бориса Гмирі
Одеська опера відкриває новий театральний сезон
Літературний фестиваль «Фронтера» презентує музику, театр і стендап
Масштабна виставка Івана Марчука «Пробудження» відкривається в Києві
Виставка Романа Дуба «Музи»
Хотіли провести у порожній залі. В Італії намагались таємно організувати ще один виступ путініста Гергієва
Серпневі події Музею Соломії Крушельницької у Львові
Серпень у Львівському органному залі: світові премʼєри, гастролі зірок та бестселери
Національна філармонія відкриє свій 162-й концертний сезон
«Музика в старому Львові»
Війська РФ вночі вдарили по Кропивницькому: виникла пожежа, пошкоджена філармонія
«Pizzicato e Cantabile»/ Музика до кінофільмів 31 липня – прелюдія фестивалю
Концерти «Українського оркестру свободи» прозвучать у семи країнах Європи цього серпня
Зеленський указом збільшив кількість номінацій Шевченківської премії до 13
VIII Міжнародний фестиваль органної музики Musica Viva Organum
"Важко": відома оперна співачка розповіла, як росіяни заважають працювати в Європі
Оцифровуємо минуле заради майбутнього
Раду Поклітару та "Київ Модерн-балет" у жовтні представлять "Травіату"
У Луцьку відбудеться благодійний органний концерт Надії Величко
В Івано-Франківську проведуть фестиваль класичної музики на підтримку ЗСУ
Кобзарі, прем'єра "Пісні Одіссея": що відвідати на фестивалі в Софії Київській
"Класика схилами Дніпра": у Києві відбудуться безкоштовні концерти просто неба
Фільм «Медовий місяць» виходить в прокат
14 вистав з 7 міст: Фестиваль-Премія «ГРА – 2025» оголосив шортліст
“Requiem for the Future” Олександра Родіна: Львівський органний зал запрошує на унікальний мистецький вечір
Унаслідок влучання російського безпілотника у Харкові згоріло майно театру «Арабески»
 Італія скасувала концерт із пропутінським диригентом Гергієвим
У Херсоні через російські обстріли пошкоджено церкву та театр
В Одесі один із символів міста зазнал удару
5 театральних прем'єр, які варто побачити в липні
Притча про Добро і Зло
Реквієм за майбутнє
Органісти з Польщі грають для Львова: чотири концерти в Органному залі
Art Jazz чекає на друзів
До зустрічі у новому – 150-у театральному сезоні!
Ада Роговцева відмічає день народження на сцені!
16 липня день народження Марії Стеф'юк
Італія надає Україні 32,5 мільйона євро на відновлення культурної спадщини Одещини
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
44.jpg