«Останні 27 років Органний зал повністю «спав», але зараз в нього нове життя»,- А. Садовий | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
«Останні 27 років Органний зал повністю «спав», але зараз в нього нове життя»,- А. Садовий
Кучар Теодор
«Останні 27 років Органний зал повністю «спав», але зараз в нього нове життя»,- А. Садовий
20 січня 2018, субота
Поширити у Facebook

15 січня, скрипаль Ноа Бендінкс-Белґлі та диригент Теодор Кучар зустрілися із представниками Львівської міської ради.

На зустрічі обговорили про стрімкий ріст Будинку органної та камерної музики, а також обговорили репертуар вечірнього концерту.

Міський голова гостям подарував Ювілейні монети імені Князя Лева та диск з колядками Хорової капели «Дударик».



«Те, що хлопці встигли зробити за такий короткий час і рекламу, і запросити таких кваліфікованих людей, що кожен вечір є якийсь концерт. І побачивши все це, я запросив свого друга до Львова»,- Теодор Кучар про Будинку органної і камерної музики у Львові.

«Останні 27 років Органний зал повністю «спав», але зараз в нього нове життя. Я дуже радий, що ви приїхали до нас виступати в органному залі – це для міста дуже знаково»,- додав Андрій Садовий, міський голова Львова.

«Насправді, ми у Львові би дуже хотіли дати нове дихання пізнанню класичної музики і тут великий такий поштовх ми отримали минулого року. Ми започаткували фестиваль LvivMozArt. Це дуже важливо дати нове пізнання, тому що для мене ті нові голоси, які приїхали, нові виконавці – це було щось несамовите. Так само, як ви сьогодні будете дивувати львівських глядачів несамовитою музикою, відчуттями і емоціями»,- Андрій Садовий.

Ноа Бендікс-Белґлі (Noah Bendix-Balgley) та Теодор Кучар (Theodore Kuchar) разом із оркестром Collegium musicum сьогодні, 15 січня, о 19.00 год. відіграють єдиний в Україні концерт у Львівському будинку органної та камерної музики.

Теодор є сином українських мігрантів, а у 1994-1999 роках був керівником Національного симфонічного оркестру України.

Ноа Бендікс-Белґлі жив і навчався музики у США з 4-ох років, але після закінчення Університету Індіани переїжджає у Mюнхен, де навчається у Ани Чумаченко, аргентинки німецько-українського походження. А із контактів Теодора Кучара у Берлінській Філармонії між ними формується співпраця, яка приведе нас до Львова.

Наповнить завершеністю виконання соліста-скрипаля Ноа Бендікс-Белґлі та дирегування Теодора Кучара молодий колектив оркестру Collegium Musicum, заснований у 2014 році Іваном Остаповичем (діючий директор Львівського органного залу) та поетом і літературознавцем Тарасом Демком. Вирізняє молодий колектив оркестру виконання мало знаної та рідко виконуваної музики.

У репертуарі концерту виконання творів: Й.Гайдн - Симфонія №59, В.А.Моцарт - Концерт для скрипки з оркестром №5, Ля мажор, П.Чайковський - Мелодія (версія для скрипки та оркестру), Ф.Мендельсон-Бартольді - Симфонія №9, До мажор для струнного оркестру.

*************

Теодор Кучар (Theodore Kuchar)

Володар великої кількості нагород, один з найбільш записуваних дириґентів свого покоління.

Був художнім керівником та головним дириґентом двох провідних оркестрів Європи – Філармонічного оркестру Єначека (2005-2013) та Національного симфонічного оркестру України (1994-2004). Окрім цього, працював музичним директором та дириґентом філармонічного оркестру Фресно (2002-2016) та камерного оркестру Рено (з 2003). Був артистичним директором Австралійського фестивалю камерної музики (1990-2006) і нині виконує функції художнього керівника фестивалю камерної музики Невади (з 2005).

Протягом останніх декількох сезонів працював як запрошений дириґент у оркестрах: BBC National Symphony , Національний симфонічний оркестр Вельсу, Берлінська симфонія, Англійський камерний оркестр, Кейптаунський філармонічний оркестр, Ізраїльний симфонічний оркестр, Празький симфонічний оркестр, Мюнхенська філармонія.

Співпрацював з такими виконавцями як Джеймс Ґолуей, Джессі Норман, Лінн Гаррелл, Іцхак Перлман, Йо-Йо Ма, Сара Чанґ, Джошуа Белл, Фредеріка фон Штад та багатьма іншими.

Ноа Бендікс-Белґлі (Noah Bendix-Balgley)

Перший концертмейстер Берлінської Філармонії. З часу, коли він став лауреатом Конкурсу королеви Єлизавети 2009 року в Брюсселі та здобув визнання на престижних міжнародних конкурсах, Ноа постав як соліст Пітсбурзького симфонічного оркестру, Філармонічного оркестру Радіо Франсе, Бельгійського Національного оркестру, Симфонічного оркестру Північної Кароліни та інших. З 2008 по 2011 рік був першим скрипалем Мюнхенського струнного квартету. Виступав з відомими виконавцями, серед яких Ґідон Кремер, Юрій Башмет, Гарі Гофман, Емануель Акс та Ларс Воґт.

Ноа бере участь у фестивалях Європи та Північної Америки, у тому числі фестиваль Верб'є, Фестиваль Сарасота та ChamberFest Cleveland. Він є учасником квартету «Made in Berlin».


Автор: Уляна Шпуляр
Диригенти: Теодор Кучар
Концертна організація: Львівський будинок органної і камерної музики
Концертний зал: Концертний зал Львівського будинку органної і камерної музики
Джерело: Львівська міська рада



Інші:

16 червня виповнюється 68 років відомому українському режисеру Василеві Вовкуну
Уривський, Трунова, Петросян: що готують київські театри влітку
Стартує проєкт «СПАДЩИНА. DIGITAL.ODESA OPERA HOUSE»
Згадуємо маестро
Неперевершена Примадонна української опери
У Рівному виступить Львівський квартет
«Сценічні фантазії»
Інтелектуальна власність і музика: чому важливо подбати про захист своєї творчості
Фестиваль сучасної хорової музики пройде в Ужгороді
Житомирський хор "Gloria" здобув золотий диплом на Міжнародному фестивалі у Польщі
Нагородили відомого буковинського митця Євгена Савчука
На Сумщині під час волонтерської місії загинув соліст Одеської опери Владислав Горай
У Люксембурзі втретє проводять "Дні України"
Грандіозна імпреза у Національній опері
Класика, закордонні гості та прем’єри: концерти червня у столичній філармонії
російські зірки класичної музики повертаються на сцени Європи - Politico
7 балетних вистав, які варто побачити в червні
Троє українських оперних співаків серед фіналістів XII Міжнародного вокального конкурсу ім. Станіслава Монюшка
KharkivMusicFest завершує фестивальну програму прем’єрою «Симфонії Незламності» у виконанні Національного президентського оркестру
Світові премʼєри з архівів Софійського монастиря від хору "Гомін" в Органному залі
"Тигролови" на Бродвеї: мюзикл за романом Багряного показали у Нью-Йорку
«Вечір в опері»
Переможна “Nessun dorma” («Ніхто не засне!»)
Вцілілі роботи Людмили Мєшкової: 5 червня відкривається нова виставка в Українському Домі
Створюємо українські мюзикли разом:
The Metropolitan Opera відкриває стажування для українських оперних фахівців у 2025 році
Світова прем’єра документального фільму «Дівія» відбудеться у Карлових Варах
Поринь у живу традицію: у Києві відбудеться фестиваль "Кобзарська Трійця"
Помер радянський композитор Євген Дога: що він казав про війну в Україні та яке принизливе майбутнє пророчив росії
KharkivMusicFest запрошує на подію "Нічні концерти"
Метрополітен-опера представила перший уривок з опери про депортованих українських дітей
13 (Тринадцять)
У Києві померла легендарна балерина Валентина Калиновська
«Музика заради миру»
Музика, постаті, відкриття: червень у Музеї Соломії Крушельницької
ТЕАТРАЛЬНА АЛХІМІЯ ЗА ШЕКСПІРОМ
Юні таланти виступлять у Рівненській обласній філармонії
Червень ставить крапку у філармонійному сезоні…
У Львові вшанують видатного композитора Мирослава Скорика
Зеленський призначив гранти 16 молодим діячам мистецтв
      © 2008-2025 Music-review Ukraine