У Луцьку в межах фестивалю «Стравінський та Україна» показали балет «Весна священна» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Луцьку в межах фестивалю «Стравінський та Україна» показали балет «Весна священна»
У Луцьку в межах фестивалю «Стравінський та Україна» показали балет «Весна священна»
Балет презентували артисти Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка
30 травня 2013, четвер
Поширити у Facebook

У Луцьку в межах фестивалю "Стравінський та Україна" показали балет "Весна священна". Фото з сайту: http://www.volynpost.comФестиваль розпочався із вечору балетів у Волинському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка.

На сцені театру демонстрували балети «Весна священна» та «Жар-Птиця» у виконанні артистів Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка.

Наразі у репертуарі театру є вистави українською, російською, французькою та італійською мовами, до того ж це єдиний театр у світі, який має у репертуарі три найкращі балети Стравінського.

Фестиваль відкрив голова Волинської обласної ради Володимир Войтович, висловивши сподівання, що балет матиме на луцькій сцені такий самий успіх, як сто років тому у Парижі.

Балет на одну дію «Весна священна», музику до якого Ігор Стравінський почав писати у 1910 році в Устилузі, лучани побачили у постановці Алли Рубіної.

Постановка відтворює таємничий світ язичництва - рухи виконавців наближені до первісних символів - гри, боротьби, ритуального та священного танцю. Персонажами балету є Обраниця, Юнак, Провісниця, Найстаріший-Наймудріший, Праотці людські, юнаки, дівчата та птахи. У фіналі балету Обраницю приносять у жертву Землі та лунає гімн відродженню та оновленню.

Вечір продовжив балет на одну дію «Жар-Птиця» у постановці Ашота Асатуряна. Російська народна казка, що лягла в основу балету, є уособленням людської мрії. У музиці балету сполучаються контрастні інтонаційні шари - похмурий, потойбічний світ Кощія та феєричний, оригінальний - Жар-Птиці, а також народно-пісенна тема Івана Царевича.

Директор фестивалю Сергій Єфіменко зазначив: «Ми бачимо, як люди у різних куточках України, не змовляючись між собою, відкривають музеї, реконструюють садибу, проводять щороку фестивалі, методично один за одним ставлять балети композитора, щоб сьогодні з’єднатися у спільному мистецькому проекті. Сьогодні Слобожанщина та Волинь, Луцьк та Харків, працюють разом».

Глядачі, які вщент заповнили зал драмтеатру, проводжали артистів тривалими оваціями та вигуками «браво».

Сергій Єфіменко вручив художньому керівнику балету Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В.Лисенка Світлані Коливановій диплом на згадку про участь у фестивалі.

У Луцьку в межах фестивалю "Стравінський та Україна" показали балет "Весна священна". Фото з сайту: http://www.volynpost.com



Концертна організація: Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка, Волинська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал Луцького Обласного академічного муздрамтеатру ім. Т. Г. Шевченка
Конкурс (фестиваль): Музичний фестиваль «Стравінський та Україна»
Джерело: www.volynpost.com



Інші:

Прем’єра в Україні: «Листи до друзів» Гії Канчелі
5-7 травня в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського відбудеться третій Skoryk FEST
У Київській опері покажуть унікальний балет, де танець створює музику
Оголошено імена переможців конкурсу “Стежками Каменяра”
Львівська національна опера презентує нову виставу-трейлер для сімейного перегляду — «Гра в оперу»
Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
На 5 Фестивалі сучасної драми представлять 9 нових п’єс
Фестивалю «Київські музичні прем’єри-2025» - бути!
Маестро Хобарт Ерл запрошує на перший весняний концерт
Композитор Олександр Родін відкриє виставку своїх картин в Оперному театрі
KharkivMusicFest-2025 відкривається концертами надії: "Коди відродження" звучатимуть у Харкові
Молоді піаністи з усієї України змагалися у Львові за звання кращих
Запрошуємо провести останні вихідні квітня разом із Національною філармонією України!
«ТГШ. Подорожу часі». Світова прем’єра опери-кабаре
Мистецтво гри з оркестром
У Львові відбудеться найбільша джазова подія весни — фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2025
21 квітня день пам'яті Зої Гайдай (1902-1965 рр.)
Великдень у Львівському органному залі — музика світла, затишку й віри в найкраще
Музика Великодня лунатиме в Одеській опері
20 квітня у Національній опері виступить знаменитий баритон Віталій Білий
75 років потому: Світова прем'єра Фортепіанного концерту Вериківського відбудеться в Органному залі
VIVA, PUCCINI! BRAVO, PUCCINI!
Внаслідок ракетного удару Росії по Сумах загинула артистка оркестру театру ім. М. Щепкіна і викладачка Олена Когут
Вечір балетів від митців «Київ Модерн-балету»
У Львівському органному залі відбудеться вечір литовської музики 11 квітня виступить Камерний оркестр Святого Христофора з Литви
Львівська національна опера представить премʼєру балету "Соляріс" Олександра Родіна за відомим романом Станіслава Лема
Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
Тиждень музичної терапії у Львівському органному залі
Ростислав Карандєєв став новим керманичем «Дніпро Опера»
Благодійний концерт «НАДІЯ МИРУ»
Згадаємо Ярослава Верховинця
«Кращі мюзикли»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
710.jpg