Жіночий хор «Prima Vista» із Кропивницького став перлиною країни | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Жіночий хор «Prima Vista» із Кропивницького став перлиною країни
Жіночий хор «Prima Vista» із Кропивницького став перлиною країни
26 листопада 2016, субота
Поширити у Facebook
Джерело: persha.kr.ua

Жіночий хор «Prima Vista» Кіровоградського музичного училища привіз 1 місце з Одеси, де брав участь у 1 Всеукраїнському конкурсі юніорів вокально-хорового мистецтва «Перлини моєї країни» пам’яті Анатолія Авдієвського, який проходив з 17 по 20 листопада.


Жіночий хоровий колектив «Prima Vista» Кіровоградського музичного училища від початку свого існування поєднує навчальний процес із концертно–виконавською діяльністю, яка спрямована на розвиток української духовності та популяризацію хорової музики. Художній керівник та диригент Оксана Трушина, концертмейстер – Лілія Єфімович. Колектив продовжує традиції, закладені майстром хорової справи Юрієм Любовичем.

Завдяки творчому ентузіазму диригента хор бере активну участь у культурно-масових заходах міста, області та Всеукраїнських фестивалях та конкурсах «Провесінь», «Нейгаузівські музичні зустрічі», фестиваль «Пам’яті Юрія Хілобокова», фестиваль «Кароля Шимановського» та української академічної музики «Classik-proekt».

Свою професійну майстерність хор «Prima Vista» демонструє не тільки на концертних сценах нашого міста, а й за кордоном.

Одеська нагорода – не перша у творчості колективу. «Prima Vista» уже має ряд перемог.

Колектив є:
– золотим лауреатом на V Міжнародному конкурсі «MUNDUS CANTAT SOPOT – 2009» у м. Сопот (Польща);
–золотим лауреатом V Міжнародного конкурсу «Mozart-Praha – 2010» (Чехія);
– золотим лауреатом X Всеукраїнського конкурсу «Золотий Орфей – 2011» м. Кропивницький (Україна);
– Дипломантом XII Міжнародного хорового конкурсу «Tallinn-2011» (Естонія);
– володарем Гран-Прі на V Всеукраїнському хоровому конкурсі «Дзвенять голоси Січеслава» м. Дніпропетровськ (Україна);
–волотим Лауреатом на X міжнародному конкурсі «MUNDUS CANTAT SOPOT – 2014» ( Польща).
– володарем Гран-Прі на VI міжнародному конкурсі « Premier 2016» у м.Київ.

Перша електронна поспілкувалася із диригентом «Prima Vista» Оксаною Трушиною і дізналась, як колектив готувався до «Перлини моєї країни» пам’яті Анатолія Авдієвського.

Оксано Михайлівно, чому ви вирішил взяти участі у цьому конкурсі?

Конкурс проводився в місті Одеса, я люблю це місто, тому що я навчалася тут в консерваторії. Було приємно виходити на сцену зі своїм колективом. В залі сиділи також мої викладачі, які не бачили мене близько 20 років. Хотілося їх вразити і показати, чого я досягла.

Як нам відомо – цієї весни Анатолій Авдієвський помер. І поїхати на конкурс було великою честю – представляти наше місто, на околиці якого він народився.

Хто допомагає Вам створювати художні номери?

Цього року до нас приєднався новий викладач – Олена Меднікова. Вона допомагає мені розспівувати та налаштувати хористів перед виступом, я їй дуже вдячна. Також в нашому хорі є наш концертмейстер – Лілія Єфімович, без якої не відбудеться жодна поїздка, тому що вона завжди думає про те, де б поселити дітей, де ми будемо харчуватися та про всі інші організаційні моменти. Адже, знаєте, щось організувати – це так складно.

Як вдається поєднати хореографію з хоровим співом?

Поєднувати хореографію з хоровим співом дуже складно! Неодноразово з нашими дівчатами займався хореограф – Валентин Кончаков. Це та людина, яка у своєму надзвичайно зайнятому графіку знаходила для нас вільний час. Він допомагав дівчатам вчитись вільно почувати себе на сцені і ми дуже жалкуємо, що в нашому навчальному закладі немає такого предмету як «акторська майстерність», тому що ми цього дуже потребуємо.

Раніше хоровий спів був сам по собі. А зараз він просто не сприймається без якоїсь сюжетної постановки і ми помічаємо як глядачу цікаво спостерігати за цим. Варто тільки якось зацікавити – і він твій. А це найцінніше! Важлива також постановка номеру, тому ми часто і звертаємось до професіоналів. Дехто вважає, що хоровий спів ні в якому випадку не повинен бути змішаний з хореографією. Але коли у творі «Ой, на Івана, та й на Купала» (аранжування Авдієвського) розповідається про тяжку долю дівчини, яка всім серцем бажає кохання – чому б її не зобразити? У нас солістка виражає всі ці емоції, а хор підтримує. Ось це головне – емоції. Глядач запам’ятає одне – емоції, які він пережив під час концерту.

Чи знають хористи хто такий Авдієвський?

Звичайно, близько 3 років тому, коли хор імені Верьовки давав концерт в нашій філармонії, то всі студенти були присутні на безкоштовному майстер-класі від Анатолія Тимофійовича, я вважаю це гарний досвід – побувати на репетиції такого колективу. Наші студенти були в захваті. Маестро Авдієвський поділився своїми розспівками і секретами роботи з хором.


Автор: Крістіна Лаврентьєва
Конкурс (фестиваль): Конкурс юніорів вокально-хорового мистецтва "Перлини моєї країни" пам'яті А. Авдієвського
Джерело: persha.kr.ua





Інші:

Чим здивує меломанів лютий в Національній філармонії України
Колектив «Опера ДНІПРО» вирушив у гастрольний тур до Великої Британії
У «Харків Опера» стартував новий балетний проєкт: музика, що оживає зсередини
Романтика, симфонічні премʼєри та велична класика: лютий у Львівському органному залі
Стартувала восьма театральна «ГРА»
Лютнева афіша Національної опери України
Хор “Гомін” та ТЕАТР ОРГ передали 25 автівок ЗСУ
Тромбони легендарного Мюллера
«Марія де Буенос-Айрес» - фатальна жінка
Богдана Півненко свій день народження відсвяткує на сцені
Після звернення Посольства України Маннгаймська філармонія скасувала концерт Вадима Репіна
В Національній опереті готуються до новинки – «З життя комах»
Прем’єрні покази моцартівського «Реквієму» у постановці Є. Лавренчука
Тривають гастролі Одеської національної опери в Іспанії
«Щедрик» і «Лебедине озеро» як зброя проти імперії зла: Хто буде танцювати?
Участь українських артистів балету в "Лебединому озері": як реагує Мінкульт та Національна опера
Згадаємо знаменитого баритона Анатолія Мокренка
Обірвалося життя заступника генерального директора по роботі з глядачами Національної опери України Володимира Гребініченка
«Органний собор-2026»
Український оркестр у серці Бейрута
Браво, українським співакам!
Прийом робіт на здобуття премії Параджанова
Українець отримав звання співак року в Німеччині
5 млн. гривень на реабілітацію після полону зібрав хор "Гомін" для UNBROKEN
Документальний фільм «Королеви радості» виходить у прокат
Опера Дмитра Бортнянського «Креонт» буде представлена у країнах Європи
Українські музичні фахівці завершили стажування в Метрополітен-опера
Хто пройшов до короткого списку Шевченківської премії 2026
Національний будинок музики пропонує зайняти МЦКМ (Жовтневий палац)
Музичний театр у Відні здобув «оперний Оскар» 2025 року
Претенденти на здобуття премії імені Леся Курбаса у 2026 році
Соцмережа X подала позов до суду на 18 музичних видавців та профільну асоціацію
На 101 році життя померла видатна українська співачка
У Флоренції скасували виступ російської балерини Захарової та скрипаля Репіна
Фестиваль-конкурс "Canto Libero"
Презентація монографії «Ґрас-рутс мистецтво. Нова якість української музики»
У Дніпрі через блекаут відміняються вистави у театрах
В Одеській опері відбудеться прем'єра балету "Натхненні. Art inspired"
Посольство України в Італії закликало скасувати виступ російської балерини Світлани Захарової у Флоренції
Розпочався прийом заявок на здобуття мистецької премії «Київ»
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
8.jpg