У  столичній Опері зійдуться три гіганти сучасної української музики | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У  столичній Опері зійдуться три гіганти сучасної української музики
Пірієв Олександр Валерійович
Ткаченко Дмитро
Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України
Муніципальний камерний хор
Гобдич Микола
Шейко Володимир
Сильвестров Валентин Васильович
Скорик Мирослав Михайлович
Станкович Євген Федорович
У  столичній Опері зійдуться три гіганти сучасної української музики
9 листопада 2017, четвер
Поширити у Facebook

У Національній опері у Києві 10 листопада відбудеться гала-концерт проекту "Три С: Скорик, Станкович, Сильвестров".

Кожен із цих композиторів є знаковою фігурою в історії музичної України.

Прем'єра "Концерту №2 для віолончелі з оркестром" Мирослава Скорика   у Національній опері  4 квітня 2016 року. Фото: Сергій Пірієв


Композитор Євген Станкович у проекті "ТРИ С". Світова прем'єра концерту №2 для віолончелі з оркестром. Чернівці


Прем'єра "Концерту №2 для віолончелі з оркестром" Мирослава Скорика   у Національній опері  4 квітня 2016 року. Фото: Сергій Пірієв



Прем'єра "Концерту №2 для віолончелі з оркестром" Мирослава Скорика   у Національній опері  4 квітня 2016 року. Фото: Сергій Пірієв

Абсолютно новий формат концертів, які проводили з минулого року, став потужною промоцією найкращих творів українського музичного мистецтва.

Прем'єру маштабного національного проекту поціновувачі музики сучасних українських композиторів мали змогу слухати ще у квітні минулого року, яка відбулася на сцені Київської опери, - зачаровував своєю впізнаваною навіть для тих, хто не надто розбирається у класичній музиці, "Мелодією" Мирослав Скорик.

Тоді також прозвучала світова прем'єра Концерту для віолончелі з оркестром No2, який виконав віолончеліст Олександр Пірієв у супроводі Симфонічного оркестру Українського радіо (диригент - Володимир Шейко).

У концерті також взяв участь відомий український піаніст Йожеф Ермінь. Окрім столиці, концерти з циклу "Три С / Мирослав Скорик" відбулися у Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Вінниці, Харкові та Одесі.

Щоб осягнути масштабність творчості кожного зi славної когорти "Три С", варто згадати деякі цифри і факти. Скажімо, Євген Станкович написав 6 симфоній, 9 камерних симфоній, опери "Коли цвіте папороть" і Rustici, 6 балетів і велику кількість ораторіальних, камерно-вокальних та інструментальних робіт, а також музику для 6 спектаклів та понад 100 фільмів.

Він удостоєний багатьох почесних звань та нагород, у тому числі найвищої нагороди України за артистичну діяльність - премії Тараса Шевченка.

Третя камерна симфонія Євгенія Станковича увійшла в десятку найкращих творів світу організації ЮНЕСКО. Його твори звучали в концертних залах Канади, США, Німеччини, Франції, Іспанії, Югославії, Китаю, Філіппін i країн Східної Європи. Євген Станкович був головою журі Першого міжнародного фестивалю сучасної музики в Канаді.

Валентин Сильвестров так само лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка, а також Міжнародної премії імені Кусевицького (США), Міжнародного конкурсу композиторів Gaudeamus (Нідерланди) та інших.

Виконавиця Галина Тельнюк стверджує: "Його музика неначе магічний, фантастичний промінь, який з'єднує людські душі з небом".

Мисослав Скорик написав музику до драматичних спектаклів та понад 40 фільмів, зокрема "Тіней забутих предків".

Його партитури - опера "Мойсей", балети "Каменярі" і "Повернення Баттерфляй" (про Соломію Крушельницьку, внучатим небожем якої, власне, є композитор).

Його твори звучать у Німеччині, Франції, Австрії, Голландії, Болгарії, Чехії, Словаччині, Польщі, Великій Британії, США, Канаді, Австралії.

Реалізація музичного "Три С" стала можливою завдяки ґрунтовній підтримці меценатів.

Від початку разом із його ініціатором - продюсером і віолончелістом Олександром Пірієвим, - проект по цеглинці створювали ПрАТ "Слобожанська будівельна кераміка", яку очолює Ігор Далічук, та Асоціація платників податків України, очільником якої є Ґрігол Катамадзе.

У програмі гала-концерту прозвучать вибрані твори з проекту "Три С", які найяскравіше характеризують творчість кожного з композиторів зі знакової плеяди та отримали найвищі оцінки слухачів.

А це "Тиха музика" для оркестру та "Майдан-2014" для камерного хору Валентина Сильвестрова; "Ханука" для симфонічного оркестру та Концерт No2 для скрипки з оркестром Євгена Станковича (соліст Дмитро Ткаченко, Україна- Велика Британія); "Концерт No2" для віолончелі з оркестром Мирослава Скорика (соліст Олександр Пірієв) та Скорик - Паганіні - Вибрані каприси з циклу "24 каприси" для симфонічного оркестру. У концерті візьмуть участь Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського радіо та Муніципальний камерний хор "Київ".


Колективи: Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України, Муніципальний камерний хор "Київ"
Виконавці: Олександр Пірієв, Дмитро Ткаченко
Диригенти: Микола Гобдич, Володимир Шейко
Композитори:Валентин Сильвестров, Мирослав Скорик, Євген Станкович
Концертна організація: UKR Artists, Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка, Портал академічної музики “Music-review Ukraine”
Концертний зал: Глядачевий зал Національної Опери України
Джерело: Газета "Україна молода"



Інші:

Уривський, Трунова, Петросян: що готують київські театри влітку
Стартує проєкт «СПАДЩИНА. DIGITAL.ODESA OPERA HOUSE»
Згадуємо маестро
Неперевершена Примадонна української опери
У Рівному виступить Львівський квартет
«Сценічні фантазії»
Інтелектуальна власність і музика: чому важливо подбати про захист своєї творчості
Фестиваль сучасної хорової музики пройде в Ужгороді
Житомирський хор "Gloria" здобув золотий диплом на Міжнародному фестивалі у Польщі
Нагородили відомого буковинського митця Євгена Савчука
На Сумщині під час волонтерської місії загинув соліст Одеської опери Владислав Горай
У Люксембурзі втретє проводять "Дні України"
Грандіозна імпреза у Національній опері
Класика, закордонні гості та прем’єри: концерти червня у столичній філармонії
російські зірки класичної музики повертаються на сцени Європи - Politico
7 балетних вистав, які варто побачити в червні
Троє українських оперних співаків серед фіналістів XII Міжнародного вокального конкурсу ім. Станіслава Монюшка
KharkivMusicFest завершує фестивальну програму прем’єрою «Симфонії Незламності» у виконанні Національного президентського оркестру
Світові премʼєри з архівів Софійського монастиря від хору "Гомін" в Органному залі
"Тигролови" на Бродвеї: мюзикл за романом Багряного показали у Нью-Йорку
«Вечір в опері»
Переможна “Nessun dorma” («Ніхто не засне!»)
Вцілілі роботи Людмили Мєшкової: 5 червня відкривається нова виставка в Українському Домі
Створюємо українські мюзикли разом:
The Metropolitan Opera відкриває стажування для українських оперних фахівців у 2025 році
Світова прем’єра документального фільму «Дівія» відбудеться у Карлових Варах
Поринь у живу традицію: у Києві відбудеться фестиваль "Кобзарська Трійця"
Помер радянський композитор Євген Дога: що він казав про війну в Україні та яке принизливе майбутнє пророчив росії
KharkivMusicFest запрошує на подію "Нічні концерти"
Метрополітен-опера представила перший уривок з опери про депортованих українських дітей
13 (Тринадцять)
У Києві померла легендарна балерина Валентина Калиновська
«Музика заради миру»
Музика, постаті, відкриття: червень у Музеї Соломії Крушельницької
ТЕАТРАЛЬНА АЛХІМІЯ ЗА ШЕКСПІРОМ
Юні таланти виступлять у Рівненській обласній філармонії
Червень ставить крапку у філармонійному сезоні…
У Львові вшанують видатного композитора Мирослава Скорика
Зеленський призначив гранти 16 молодим діячам мистецтв
Луганська обласна філармонія та "Культурний десант" проводять на Львівщині концерти для українських захисників
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
29.jpg